Ocenění našich nejlepších výtvarníků…

JpegŽáci naší školy často vítězí v nejrůznějších výtvarných soutěžích nebo zaujímají další cenná umístění… Úspěchy slavíme i v soutěžích mezinárodních…A tak jsme si řekli, proč nevyužít talentu a nadání našich dítek, a spojili jsme příjemné s užitečným. Pokračovat ve čtení

Čtvrťáci na bruslení

IMG_9496Ve čtvrtek 8. března zakončili naši čtvrťáci sezónu bruslení. Poslední hodina už byla tentokrát pojata volněji a v rytmu hudby jsme si to moc užili. Učitelé mají radost, že naprostá většina dětí už krásně bruslí. Budeme se těšit zase na podzim.

PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM…

IMG_20180302_093416_1CS…tak zní název divadelního představení, které dne 2. března v Městském divadle v Mostě zhlédli žáci našich 8. tříd. Z programu divadla jsme zjistili, že se jedná o lehce mysteriózní příběh, jehož součástí je i detektivní zápletka. Hlavní hrdina, patnáctiletý autistický chlapec, se rozhodl odhalit vraha psa své sousedky. Rozuzlení bylo více než překvapivé…. Pokračovat ve čtení

46. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2018

Adéla SahulováStejně jako loni, tak ani letos jsme si nemohli nechat ujít prestižní mezinárodní výstavu vyhlašovanou již 49 let památníkem Lidice. Výstava byla vypsána k uctění památky lidických dětí, které byly zavražděny v roce 1942 nacisty, ale také všech dalších dětských obětí válek. Každoročně se této výstavy účastní děti z 80 zemí celého světa a v Lidicích se sejde přes 25 000 prací.

Pokračovat ve čtení

LVZ 7.A OP 6.B – pátek

WhatsApp Image 2018-03-02 at 17.15.56Poslední den začala druhá skupina náročným závodem na běžkách. Následoval delikátní oběd a po něm jsme se vydali sjezdovat na svah. Pan Šimánek a spol. předvedli naprosto úžasné výkony. Pomohli nám se vstáváním, když i naše největší naděje byly na dně sil. První skupina měla program obráceně. Dnešní den jsme zakončili večeří, balením věcí, a vyhlášením výsledků závodu. Jako hřeb večera je tancovačka-diskotéka. Zítra kolem 12 nás máte doma.

Honza Kapoun, Honza Třebický a Šimon Dlouhý

LVZ 7.A OP 6.B – středa

WhatsApp Image 2018-02-28 at 10.52.22Dnešní den byl odpočinkový. Zahájili jsme ho dobrou snídaní. Po ní jsme vyrazili na výlet k úchvatným a zamrzlým Mumlavským vodopádům. Při cestě zpět jsme se zastavili u skokanských můstků. Měli jsme štěstí a viděli trénink mladých skokanů na lyžích. Docela jim to šlo. Po dobrém obědě jsme měli chvilku rozchod v Harrachově. Každý si koupil něco dobrého. Vydařený den jsme zakončili dobrou večeří a přednáškou o mazání lyží. Zítra nás zase čeká lyžování.

Kuba Landa a Kája Drahorád ze 6.B

LVZ 7.A OP 6.B – úterý

WhatsApp Image 2018-02-27 at 09.06.42(1)Dnes byl hodně mrazivý den, ale i tak jsme ráno i odpoledne zvládli lyžovat. Den začal tím, že jsme šli na běžky a druhá skupina šla na sjezdové lyže. Po obědě jsme měli chvilku odpočinek. Odpoledne jsme si činnosti vyměnili. Když jsme po odpoledním výcviku přišli na penzion, byli jsme hodně unavení, a tak jsme měli na odpočinek delší čas než jindy. Následovala večeře, přednáška o lyžařských disciplínách a teď už máme osobní volno. Zítra si od lyží odpočineme a půjdeme se projít a podívat po zdejších zajímavostech.

Žáci ze 7.A