NA KAŽDOU NOŽKU JINOU PONOŽKU

21.března je světový den Downova syndromu a symbolem tohoto dne jsou barevné ponožky. 
Proto celá 2.A s paní učitelkou a paní vychovatelkou přišla do školy s nesourodým párem ponožek. 
Den byl díky tomu ihned barevnější a veselejší a všichni už vědí, že stačí i málo k vyjádření podpory těm, kteří toto celoživotní zdravotní postižení mají.

Voláme jaro aneb velikonoční dílnička v 1.A

IMG_20180319_155134Pondělní odpoledne jsme strávili společně s rodiči a prarodiči v naší třídě, která se rázem proměnila v kreativní dílnu. V každém koutku se tvořilo a vyrábělo. Malovali jsme vajíčka, tvořili přáníčka, zdobili perníčky, vytvářeli ozdobné kelímky, malá kuřátka, zajíčky, zkrátka bylo na co se dívat a na čem se podílet. Přišli mezi nás i tatínkové a učili nás plést pomlázky. Zabavili jsme se opravdu všichni a nyní se naše chodba pyšní velikonoční výzdobou.

Děkuji všem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a hlavně vám dětem.

paní učitelka Evča

3.B poznává LITOMĚŘICE

V únoru se děti ze 3.B věnovaly poznávání svého rodného města. Po měsíci usilovné práce každý žák vytvořil svou vlastní knížku o Litoměřicích a seznámil se s pověstmi města a okolí.
Při vlastivědné vycházce jsme dokonce objevili místa a stavby, o kterých někteří z nás dosud neměli ani tušení…..

Bruslení 1.C

WhatsApp Image 2018-03-02 at 12.34.53V pátek 2. 3. 2018 jsme šli na bruslení. Sešli jsme se u stadionu v Litoměřicích. Rodičové nám pomohli do bruslí. Přesně v osm jsme byli převlečeni, obutí do bruslí a konečně ,,hurá“ na led. Pokračovat ve čtení

Olympiáda 4.B

20180209_090403Jak jinak podpořit naše olympioniky než vlastní soutěží? Ano, i ve škole mohou proběhnout OH neboli olympijské hry. Rozdělili jsme se do 5 týmů a vylosovali si jakou zemi budeme reprezentovat. Pro tento den jsme zvolili státy jako USA, Finsko, Norsko, Rusko a samozřejmě naši vlast Českou Republiku. Pokračovat ve čtení

Pojďte s námi do pohádky

aneb pohádkový týden v 1.A

WhatsApp Image 2018-02-12 at 09.23.58 (2)Týden před prázdninami jsme putovali pohádkami. Plnili jsme úkoly nejen ve škole, ale i doma. Paní učitelka si na nás vždy nějaký vymyslela. Museli jsme mít na sobě něco červeného nebo jsme vyrobili prut na ryby, zjišťovali jsme, kdo zpívá píseň tři čuníci a přinesli perníčky. Pokračovat ve čtení

Máme společné srdce ……..

WhatsApp Image 2018-02-10 at 10.29.50Víme, že vztahy ve třídě jsou důležité, a tak na jejich vylepšování neustále pracujeme. Učíme se říkat pravdu do očí, přiznat svou chybu,…….. ale i někoho pochválit . Ctíme motto : ,, Naše třída bude taková, jakou si ji uděláme”. Vytvořili jsme si tedy naše společné srdce – SRDCE  3.A.
Každý z nás si vylosoval jméno  jednoho človíčka ze třídy a měl o něm napsat něco pěkného. Vypadá to jednoduše, ale ………….. ! Někteří byli dost překvapení, když o sobě slyšeli od jiného spolužáka, že jsou prima .:-)  Zkuste to také!

žáci 3. A a Lískule

Legomatika nás baví……

WhatsApp Image 2018-02-10 at 09.57.28 (1)S legem už jsme násobili a dělili, takže víme, že se dá využít nejen na hraní. Tentokrát jsme trénovali osovou souměrnost v rovině. Ve skupinách jsme se snažili vytvářet různé osově souměrné obrazce. A protože víc hlav – víc ví, šlo nám to skvěle. Výhodou bylo, že případná chybička šla jednoduše opravit…….
Po tomto tréninku jsme ještě ve dvojicích tvořili osově souměrné obrázky ve dvojicích. To už pro nás byla ale hračka.:-)

žáci 3.A a Lískule