Druháčci v Rozmarýnu

Jako každý rok, i letos jsme se s družinkou vydali před velikonocemi do DDM Rozmarýn na velikonoční jarmark a tvoření.
Každý, zde měl možnost si nakoupit nějakou drobnost., inspirovat se krásnými výrobky a podívat se jak vypadá takové paličkování, tvoření z pedigu, háčkování, korálkování či drátování. Nakonec jsme si jarně nazdobili papírovou tašku, kterou jsme si odnesli domů.
Návštěva Rozmarýnu je pro nás vždy příjemné zpestření odpoledne a těšíme se na příští návštěvu.

Druháčci s Paní vychovatelkou Kačkou

Kuchtíci

IMGP0001Kuchtíci se přihlásili do 1.kola soutěže Zdravá 5, kde bylo jejich úkolem připravit zdravou svačinku a toto pohoštění někomu darovat.
Rozhodli se tedy, že připraví avokádovou pomazánku a posvačí společně s judisty.
Ty navštívili na jejich tréninku a po skončení jim “dobili baterky” zdravou a chutnou svačinkou.
Po svačince se jen zaprášilo a vy Kuchtíkům prosím držte palce.

VYRÁBÍME Z CD

1Tak jako před lety gramofonovým deskám, pomalu ale jistě odzvonilo také CD. Proto jsme přemýšleli, jak tato blýskavá stará a poškozená kolečka využijeme. Pokračovat ve čtení

„Disco show“

IMG-20170920-WA0003Školní rok 2017/2018 jsme ve školní družině zahájili první celodružinovou akcí s názvem „Disco show“, organizovanou Jitkou Matuškovou. Akce se zúčastnilo přes 100 dětí. 
Pokračovat ve čtení

Zdravé mlsání

IMG_2521Máme za sebou letošní první kroužek “Kuchtíků”.  Co že jsme to dnes kuchtili? No přece výborné muffiny z ovesných vloček, nastrouhaných jablek, ořechů a s mandlí navrchu

Po muffinkách se jen zaprášilo, byly totiž vynikající!
Všechny moc chválím a už teď vím, že jistě budeme bezva parta. 
Těším se, příští pondělí v 15:00 AHOOOOJ

Den zdravotníka

IMG-20170518-WA0022Dne 16. 5. a 23. 5. 2017 proběhl v ŠD Den zdravotníka, při kterém děti shlédly několik scének nacvičených na kroužku malý zdravotník. Všechny scénky měly vykreslit, jak se správně chovat v krizové situaci. Děti dostaly prostor k otázkám, které je k danému tématu zajímaly a názorně si mohly některé techniky vyzkoušet. Akce se zúčastnila všechna oddělení ŠD a každý si odnesl několik užitečných vědomostí a zážitků.

Tým malých zdravotníků děkuje zvídavým divákům.