46. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2018

Adéla SahulováStejně jako loni, tak ani letos jsme si nemohli nechat ujít prestižní mezinárodní výstavu vyhlašovanou již 49 let památníkem Lidice. Výstava byla vypsána k uctění památky lidických dětí, které byly zavražděny v roce 1942 nacisty, ale také všech dalších dětských obětí válek. Každoročně se této výstavy účastní děti z 80 zemí celého světa a v Lidicích se sejde přes 25 000 prací.

Letošní téma VODA se inspirovalo organizací UNESCO, která vyhlásila desetiletí 2018 – 2028 Mezinárodní dekádou vody pro trvale udržitelný rozvoj.

Voda jako živel, voda jako základ života, voda v přírodě, pro zábavu, vodní doprava, voda v pohádkách a mytologiích… a mnoho dalších možností měli letos výtvarníci k dispozici. Děti to pojaly opravdu ze všech úhlů pohledu i technik – dokonce jsme letos prvně posílali i animovaný film Díky spolupráci s panem učitelem Janem Dümontem. Jak se všem dařilo, bychom se měli dozvědět nejpozději do 10. 5. 2018.

Veškeré informace lze průběžně sledovat na stránkách: http://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/

Držíme palce

E. Slámová