PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM…

IMG_20180302_093416_1CS…tak zní název divadelního představení, které dne 2. března v Městském divadle v Mostě zhlédli žáci našich 8. tříd. Z programu divadla jsme zjistili, že se jedná o lehce mysteriózní příběh, jehož součástí je i detektivní zápletka. Hlavní hrdina, patnáctiletý autistický chlapec, se rozhodl odhalit vraha psa své sousedky. Rozuzlení bylo více než překvapivé….

Všichni jsme ocenili herecký výkon hlavního hrdiny, který ztvárnil roli autisty velmi věrohodně. Díky zvláštnosti hlavního hrdiny si mnozí z nás během představení uvědomili, jak složitý mají život lidé s tímto postižením. A tak jsme se nejen pobavili, ale zároveň také poučili. Rovněž jsme měli možnost vidět představení, kde se nepoužívají tradiční kulisy. Scéna byla totiž pojata velmi moderně. Tvořily ji podsvícené krychle a kvádry, které herci během vystoupení různě přestavovali a skládali tak, aby to odpovídalo požadovanému prostředí….(škola, ulice, nádraží). Atmosféru pak dokreslovaly obrazy promítané meotarem na pozadí scény. Zajímavé:-)

Jako velký přínos vidím i skutečnost, že jsme si připomněli, jak se máme pěkně obléknout na takovouto příležitost, jak se v divadle chovat. Už víme, že představení dělí přestávka, jak poznat, že přestávka končí….a že celé představení „přežijeme“ s vypnutými mobilními telefony. Chválím všechny naše „účastníky zájezdu“ a podle jejich reakcí věřím, že si to užili stejně jako jejich pedagogové.

Jitka Housková, učitelka českého jazyka

A jak sami osmáci hodnotili toto představení?

„Páteční představení bylo zajímavé.“

„První polovina byla trochu nudnější, ale druhá se mi moc líbila.“

„Divadlo bylo vtipné…“

„Bylo to ohromující.“

„Skvělá hra.“

„Líbily se mi herecké výkony herců.“

„Představení bylo velmi krásné. Mělo to hlavu a patu. Nádhera!“