Nedělní škola

20180311_112456Všichni dobře víme, že o víkendu se do školy nechodí. Třetí a čtvrté třídy tuto tradici nedodržely a 11. 3. se vydaly do Prahy. Dva krásné autobusy nás dovezly až před Tančící dům, kde dobrodružství začalo. Prohlédli jsme si výstavu nazvanou Sedmičky Josefa Lady, kde nebyly k vidění jen jeho obrazy, ale také pohádkové kostýmy, pohádky a téměř živá figurína samotného pana Lady. Výstavu jsme zakončili v osmém patře vyhlídkou na Prahu.

Po vydatném obědě a hrách v parku nás čekala druhá kulturní atrakce – divadlo Minor. Konkrétně představení Demokracie, kde nám bezvadně vysvětlili systém voleb a dokonce jsme si sami zvolili svou vládu. Představení doporučují i paní učitelky, které se málem smíchy za břicho popadaly.

V šest hodin jsme přijeli domů unavení, ale plní zážitků. Tuto nedělní školu doporučuje 9 z deseti dotázaných třeťáků a čtvrťáků.