Litoměřická laťka

DSCF3491Ve středu 11. dubna se konal již 23. ročník Litoměřické laťky, což je soutěž ve skoku vysokém pro žáky 7.-9. ročníku. Přestože se jedná o okresní soutěž, je smutné, že poprvé v historii této soutěže se účastnili pouze žáci naší školy. Dříve k nám jezdili soutěžící z Lovosic, Roudnice, Horních Beřkovic, Třebenic a samozřejmě i žáci z litoměřických škol. Nevíme, jak si tuto skutečnost vysvětlit, zřejmě již se skok vysoký vytrácí z hodin TV.

V soutěži děvčat nastoupilo 8 skokanek. Nejlépe si vedla Andrea Slabá z 8.B a výkonem 135cm zvítězila. Na 2. místě byla Aneta Kutzlerová a na 3. Nela Nehybová (obě 130cm a 8.B).

Soutěž chlapců byla početnější a bylo to napínavé až do konce. Nejepší byl Tomáš Dvořák z 9.B s výkonem 156cm. O 3 cm méně skočili dva borci. Lepší bilanci z nich měl teprve sedmák Michael Hoftych. Jan Macel z 9.B obsadil 3. místo.

Děkujeme všem zúčastněným a těší nás, že jsme byli schopni zorganizovat kvalitní soutěž jen s našimi žáky. Nicméně doufáme, že se trend zase zlomí a příští rok k nám na soutěž dorazí i žáci z jiných škol.

Za ZŠ Ladova Martin Hrdina