• Prvňáčci na Malé Skále

DEN 3. a 4.

Úterý byl kouzelný čarodějnický den. Ve sklárně jsme si „vyčarovali“ dárečky pro rodiče, v lese vykouzlili pár košťat na večerní rej, po obědě se posilnili čarodějnickým lektvarem (králičí bobky, rozdrcené veverčí chlupy, dračí černá krev, naložené žížaly v soli…. vílí prach), potom průvod do Malé Skály, hudební vystoupení pro místní a turisty a nakonec táborák. No nemáme se tady skvěle???

DEN 1. a 2.

Po příjezdu na nás čekala miloučká chatička a les plný skřítků!
            Po večeři pohádka pro Žabičky a „Oranžovky“, pohlazení, pusa a postýlka.
            Dnes nás probudilo sluníčko. Po snídani jsme si zahráli pár her, zaposilovali na venkovním hřišti a pomalu se připravovali na odpolední závod…. Po obědě jsme nasadili dresy, startovní čísla, namasírovali nohy a…. START! Běželi jsme pro náš litoměřický hospic! A kdo vyhrál….???? No přece všichni! Ale pozor, nejlepšího běžce přece jen máme… Zdenda Frejka z 1.A!
            Za chvilku sprška, pohádka, pohlazení a rychle usnout, protože skřítci nám na zítřek určitě připraví další překvapení.

• Dětský den bez úrazu

Druháčci se zúčastnili akce Dětský den bez úrazu. Seznámili se s činností hasičů, policistů, zopakovali si, jak se bránit úrazům. Také si připomněli zásady první pomoci a důležitá telefonní čísla. Akce se jim moc líbila.

• Litoměřická laťka

Školní sportovní klub uspořádal 23. dubna již 27. ročník Litoměřické laťky, což je soutěž ve skoku vysokém. Přihlásilo se 45 soutěžících ze 4 škol.

V kategorii dívek startovalo 25 závodnic, z toho 14 z naší školy. Krásné 2. místo a stříbrnou medaili vybojovala výkonem 150cm Bára Pražáková. 6. místo výkonem 135cm obsadila Zuzana Tupá a na 7. místě se umístila Valeria Popov výkonem 130cm. Chválím i ostatní za snahu a bojovnost a chválím i naše nejmladší závodnice, které sbíraly zkušenosti a příjemně překvapily (Magda Skřivánková a Nina Rebejová).

• Recitační soutěž 1. stupně

Úterní odpoledne 23. dubna se neslo v duchu recitace. 35 přihlášených soutěžících naznačovalo velkou konkurenci a perfektní přípravu. A tak to také bylo ! Vybrat z každé kategorie 3 nejlepší bylo mnohdy nemožné, avšak porota tento nelehký úkol zvládla. Za bystré oko, pečlivé ucho a empatický přístup děkuji paní učitelkám tvořícím tuto porotu : Gabrielová, Jelínková, Slámová, Kalinová, Novotná.Všichni zúčastnění recitátoři se dočkali sladké odměny, výherci pak byli oceněni diplomem, knihou a potleskem diváků.Atmosfěra byla perfektní nejen díky dětem z ŠD, které přišly podpořit své kamarády, ale také díky všem dospělým. Třídní paní učitelky přišly povzbudit své borce stejně tak jako spousta rodičů či prarodičů. Nádhera. Děkujeme.Jména výherců a fotografie z akce jistě dopoví nepopsané ..............