• Informace k zahájení školního roku

4. září 2023

Provoz školní družiny je od 6:00 – 7:45 hod. a po skončení vyučování do 16:30 hod. Slavnostní přivítání prvňáčků bude v 8:00 hod. (poté rozchod do tříd) Vyučování končí v 9:40 hod. Obědy se vydávají od:11:40, po obědě budeme ve 12:10 hod. Prosíme, již na tento den dejte dětem lístek s odchodem z ŠD.

5. září 2023

Ranní od 6:00 hod. Rodiče prvňáčků mohou své děti přivést do družiny Třídnické hodiny: 8:00 – 9:40 hod., od 3. vyučovací hodiny se vyučuje již podle rozvrhu. (1. ročníky – podle pokynů třídních učitelek) Rodiče do školy nevstupují, na dítě čekají před školou, pouze do 16. 9. 2023 mohou rodiče doprovodit své prvňáčky do ŠD či tříd a ze školní družiny.

Informace o školní družině

Provoz školní družiny:

před vyučováním od 6,00 hod. do 7,45 hod. (v 7:30 hod. se uzamyká škola a do 7:40 hod. čekají žáci před školou)

Odchody ze školní družiny:

• po vyučování (11,40 nebo 12,35 a odpolední vyučování v 14,25 hod.)
        • po obědě (zpravidla 12,30 nebo 13,30 hod. dle rozvrhu),
        • a pak až v 15,00 hod.
        • Od 15,00 do 16,30 h. kdykoliv (vždy zvoníte na zvonek školní družina).

Změnu odchodu ze ŠD (jdete k lékaři…) napište na lísteček, který vložte dítěti do školního notýsku (p. učitelka nám jej předá), na lístku musí být datum, jméno a příjmení dítěte, čas v kolik bude odcházet, s kým bude odcházet, (popř. samo) a Váš podpis.

Za pobyt ve školní družině je vybírán poplatek 1500,- Kč na celý školní rok. Tento poplatek uhraďte do konce září (nebo pololetně) převodem na účet:

č.ú.  35-1002313339/0800   do zprávy pro příjemce napište: družina, jméno a příjmení žáka + třídu.

Školní družina je součástí základní školy. Pracují zde kvalifikované vychovatelky, které se snaží vytvářet příjemné prostředí a vést žáky k smysluplnému využívání volného času. Našim cílem je umožnit každému dítěti příležitosti k seberealizaci a rozvoji s přihlédnutím k individuálním dítěte. Zaměřujeme se na sociální kompetence, komunikační dovednosti a vzájemný respekt. Klademe důraz i na prevenci před nežádoucími patologickými jevy a zapojujeme se do preventivních programů. Režim dne tvoříme tak, aby vytvářel zdravý životní styl. Střídáme činnosti organizované se spontánními.

V letošním školním roce je otevřeno 6 oddělení školní družiny. V. a VI. oddělení (3.A, B, C a 4.ročníky) je umístěno na pavilonu výchov (do 15h zvonek družina II., od 15 zvonek družina)Školní družina pracuje podle svého Školního vzdělávacího programu, který je každoročně doplňován o příležitostné akce. Jsou vypracovávány týdenní plány, které jsou vyvěšeny na nástěnce u hlavního vchodu. Rekreační činnost, která se uskutečňuje převážně venku, je zaměřena hlavně na pohybové hry a sportovní aktivity. (Pokud chcete, aby se dítě na vycházku převlékalo, dejte mu věci do podepsané igelitové tašky a nechávejte ji v šatně.)

Telefon školní družiny je: 736633320

Konzultační hodiny vychovatelek jsou možné po telefonické domluvě.

Rozdělení jednotlivých oddělení ŠD:

I. odd. I.A, část 1.C Lenka Hrabkovská
        II. odd. I.B, část I.C  Bc. Ema Sováková
        III. odd. II.A, část II.B Mgr. Vladislava Štefaniková
        IV. odd. II.C, část II.B Mgr. Kateřina Brandová
        V. odd. III.A, III.C Romana Podzimková
        VI. odd. III.B, Gabriela Slivanská

Žáci ze 4. ročníků budou zařazeni do oddělení první týden v září po odevzdání závazné přihlášky do školní