• ZPRÁVIČKY Z MALÉ SKÁLY: 3. DEN

Dnešní dopoledne bylo plné aktivit a pohybu. Speciální bylo v tom, že si deváťáci připravili program pro své mladší spolužáky. Nachystali mnoho úkolů a stanovišť, což byly jen doprovodné aktivity k dopolední hře, dosti svým principem připomínající oblíbenou hru Městečko Palermo, v níž je úkolem odhalit vraha (v našem případě vrahy), kteří řádí na Malé Skále na našem hotelu. Kromě pátrání po pachatelích zločinu žáci plnili úkoly jako střelba z luku na terč, střelba na koš, na branku, tvoření hádanek, přenášení odpadků, hod kostkami, luštění morseovky…No, bylo toho hodně. Nakonec by se dalo říct, že nevyhrál nikdo…ale všichni si to pěkně užili, pobavili se, seznámili se…a deváťáci opět dokázali, že se v 9. A (a také zčásti v 9.C) sešla opravdu skvělá a pohodová partička😊 Děkujeme jim za bezvadnou zábavu.

• ZPRÁVIČKY Z MALÉ SKÁLY: 2. DEN

Za námi je další perný den. Kromě nabitého programu jsme dnes měli příležitost více se seznámit i s dětmi z jiných tříd…A jaký byl ten dnešní den? To posuďte sami 😊 (Poznámka: Texty žáků jsou autentické, neprošly žádnou stylistickou úpravou…)

1. SKUPINA
              Dnešek začal tím, že jsme šli do sklárny. Ve sklárně jsme se dozvěděli spoustu nových věcí a vyzkoušeli jsme si foukání do skla. Cestou na hotel jsme se zastavili v cukrárně. Moc se nám líbila. Po chvilce odpočinku jsme se vydali na Drábovnu. Cestou jsme soutěžili a moc jsme si to užili.
              Anička B., Máťa O., Kuba F., Dorotka Š., Áďa M.,Páťa, Natka R., Sofča, Mára Ch., Jirka S., Bára

• ZPRÁVIČKY Z MALÉ SKÁLY: DEN 1.

Cesta na Kavku nám pěkně uběhla, všichni jsme v pořádku. Poté, co jsme se zabydleli, jsme si lehce zasportovali na hřišti hned vedle chaty, pokochali jsme se krásnými výhledy… A aby nám nebylo smutno, tak nám paní učitelka přečetla na dobrou noc strašidelnou pověst o loupežnících z Drábovny, kam se zítra chceme vydat.

• LITERÁRNÍ PROJEKT

Víte, jaký je jeden z největších objevů lidstva? Přeci písmo! Svět znaků, symbolů a šifer provázel druhostupňáky v rámci projektu MĚSÍC KNIHY, který pro své žáky připravily češtinářky.

V průběhu dobrodružné výpravy se z žáků stali písaři, badatelé i luštitelé hieroglyfů. Tvořitelé lapbooků, leporel. Své zapisovatelské dovednosti si ověřili na klávesnici psacího stroje. Zašpinili si ruce tuší.

• Prvňáčci na Malé Skále

DEN 3. a 4.

Úterý byl kouzelný čarodějnický den. Ve sklárně jsme si „vyčarovali“ dárečky pro rodiče, v lese vykouzlili pár košťat na večerní rej, po obědě se posilnili čarodějnickým lektvarem (králičí bobky, rozdrcené veverčí chlupy, dračí černá krev, naložené žížaly v soli…. vílí prach), potom průvod do Malé Skály, hudební vystoupení pro místní a turisty a nakonec táborák. No nemáme se tady skvěle???

Středa 8. 5. 2024